Za vrijeme trajanja Savjetovanja upravitelja nekretninama na Hvaru 2019. godine potpisan je važan Protokol o suradnji upraviteljskih udruženja i udruga koji su potpisali UDRUGA UPRAVITELJ iz Hrvatske, Udruženje INICIJATIVA ZA KVALITETNIJE STANOVANJE iz Srbije i Združenje upravnikov nepremičnin ZUN iz Slovenije.

Da podsjetimo, 2018. godine Protokol su u Zadru prvotno bili potpisali predstavnici Srbije i Hrvatske. Protokolom su utvrđeni osnovni okviri za buduću suradnju udruženja, odnosno udruga koje okupljaju članove iz djelatnosti upravljanja i održavanja stambenim zgradama i drugim vrstama nekretnina. Osnovni cilj suradnje je razmjena iskustava, upoznavanje različitih zakonodavnih okvira i praksi upravljanja i održavanja zgrada.