U petak, 07. prosinca 2018. godine, prema najavama je održana godišnja financijska radionica u organizaciji Odbora za financije i koordinatorice odbora, gđe Katice Burian. Radionici je prisustvovalo 11 sudionika iz redova članova udruge.
Konzultanti tvrtke Libusoft Cicom d.o.o. iznijeli su tematska predavanja koja su od značaja za financijsko poslovanje upravitelja sa osvrtom na aktualnosti: e-računi, efikasno praćenje naplate potraživanja, postupci javne nabave za EU projekte energetske obnove višestambenih zgrada, te kao dodatna tema-upravljenje rizicima u poslovanju.

Kroz obradu tema došlo se do određenih zaključaka, koje će se dalje obrađivati i tumačiti na budućim radionicama, prije svega na nadolazećem Savjetovanju upravitelja nekretninama-Hvar 2019.