Udruga UPRAVITELJ od samih početaka svojeg postojanja nastoji održavati visoka načela profesionalnog rada u kvaliteti svojih usluga.Postignuti poslovni uspjeh i stalni rast broja članova dokazao je da se samo takvim načinom rada može ostvariti uspjeh, a još važnije izgraditi okružje u kojem svi dobivaju.

Usvajanjem vizije, misije i poslovne politike, te dugoročnih strateških ciljeva Udruge Upravitelj temeljitom analizom postojećeg stanja u organizaciji i odnosa s članovima te drugim zainteresiranim stranama, prepoznavanjem i utvrđivanjem djelovanja svih procesa, u jesen 2013. godine prišlo se sustavnom uvođenju i primjeni međunarodno prihvaćenog sustava upravljanja:
  • Sustav upravljanja kvalitetom prema zahtjevima norme ISO 9001:2008
  • Sustav upravljanja okolišem prema zahtjevima norme ISO 14001:2004
U idućem je razdoblju odabrana konzultantska tvrtka koja je održala predavanja o implementaciji sustava upravljanjem kvalitetom i okolišem, Upravni odbor Udruge je imenovao voditelja projekta za implementaciju sustava te je napravljena snimka postojećeg stanja s kojom je započeo proces certifikacije Sustava upravljanja kvalitetom te Sustava upravljanja okolišem sukladno zahtjevima međunarodnih normi ISO 9001:2008 i 14001:2004, koji je 29. prosinca 2013. godine uspješno i  završen prema auditu tvrtke SGS Adriatica d.o.o.. U nastavku donosimo više informacija o uvedenim ISO normama.

Sustav upravljanja kvalitetom prema zahtjevima norme ISO 9001:2008

Norma ISO 9001:2008 međunarodno je priznata norma uvedena od Međunarodne organizacija za standardizaciju (ISO) za sustave upravljanja kvalitetom. Uspostava, primjena, certificiranje i stalno poboljšanje sustava upravljanja kvalitetom prema zahtjevima normi iz obitelji ISO 9001 danas se koristi u cijelom svijetu i primjenjuje na sve vrste proizvodnih, uslužnih i upravnih organizacija bez obzira na njihovu veličinu i vrstu djelatnosti.

Uspješno implementiran sustav upravljanja kvalitetom prema normi ISO 9001:2008 i poslovanje u skladu sa zahtjevima ove norme je opće prihvaćen način rada kojim osiguravamo sadašnjim i budućim kupcima ili partnerima očekivanu kvalitetu proizvoda ili usluga.

Sustav upravljanja okolišem prema zahtjevima norme ISO 14001:2004

Norma ISO 14001:2004 je međunarodna norma koja daje potrebne smjernice za razvoj, implementaciju i održavanje sustava upravljanja okolišem.  Cilj svakog dobro uspostavljenog sustava upravljanja okolišem prema normi ISO 14001:2004 je nadzor i stalno smanjivanje negativnog utjecaja procesa i djelatnosti organizacije ili ustanove na okoliš i prirodne resurse.

Primjenom ISO 14001 međunarodnog standarda za sustav upravljanja okolišem osigurava se sustavna identifikacija, upravljanje i kontinuirani nadzor utjecaja na okoliš, a obvezno je i usklađivanje s primjenjivom nacionalnom zakonskom regulativom i međunarodnim konvencijama i protokolima. Norma ISO 14001 potiče organizacije i ustanove u kojima je implementiran sustav upravljanja okolišem da stalno poboljšavaju svoj odnos prema okolišu kroz poštovanje propisa, sprečavanje zagađivanja te trajno poboljšanje odnosa prema okolišu kroz obnovljive izvore energije i održivi razvoj.