U utorak 8. svibnja u Ministarstvu pravosuđa Republike Hrvatske je održan sastanak s predstavnicima i članovima Udruge UPRAVITELJ na temu povezivanja Zemljišne knjige (ZK) i Knjige položenih ugovora (KPU).

Inicijator sastanka je bio pomoćnik ministra g. Vanja Bilić, koji je uz upravitelja Rijeka-stan d.o.o. pozvao i ostale članove kao i predstavnika Udruge. Moderatori  sastanka bili su g. Damir Kontrec sudac Vrhovnog suda RH i gđa Ana-Marija Končić, voditeljica Zemljišnoknjižnog odjela Općinskog suda u Sesvetama.  Među 10 predstavnika upravitelja, Udruge i Ministarstva izneseni su problemi s kojima se upravitelji susreću u postupku povezivanja knjiga, također su i prezentirani rezultati Ankete koju je pripremila Udruga. Kao zaključak sastanka dogovoreno je da će upravitelji pripremiti svoje prijedloge, koje će imati priliku prezentirati na Savjetovanju  23. svibnja u Rapcu, a izneseni prijedlozi bit će uzeti u razmatranje prilikom izrade novog Pravilnika.