U četvrtak, 24. ožujka 2011. godine u hotelu PANORAMA u Zagrebu održana je još jedna odlična pravna radionica, ovaj put na temu ' Uloga upravitelja zgrada kod postupka povezivanja zemljišne knjige i knjige položenih ugovora'

g. Damir Kontrec, sudac Vrhovnog suda RH

Na radionici je bilo preko 70 sudionika: članova Udruge UPRAVITELJ i njihovih kolega koji nisu članovi Udruge, te istaknutih predavača i gostiju. U uvodnom dijelu koordinatorica Odbora za pravo Brankica Dejanović dala je prikaz zakonske osnove i istakla važnost uloge upravitelja zgrada.

Gospođa Ana-Marija Končić, voditeljica Zemljišnoknjižnog odjela Općinskog suda u Sesvetama, prezentirala je zanimljive primjere povezivanja iz prakse. Gospodin Damir Kontrec, sudac Vrhovnog suda Republike Hrvatske ukazao je na primjenu Pravilnika o povezivanju zemljišne knjige i knjige položenih ugovora i upisa vlasništva posebnog dijela nekretnine (NN 60/10).

U izuzetno živoj i zanimljivoj diskusiji razmjenjena su iskustva, te ukazano na sadašnje probleme u primjeni Pravilnika. Rezultati anketiranih sudionika, na postavljeno pitanje Kakva su vam dosadašnja iskustva u provođenju postupka povezivanja ZK i KPU, pokazuju da 37% upravitelja nema još nikakva iskustva jer nije započela postupak povezivanja, 22% naglašava da postupak jako sporo ide jer su suvlasnici nezainteresirani i 41% ističe kompliciranost postupka i velike, često neopravdane zahtjeve gruntovnice.

Materijali s radionice za registirane članove mogu se preuzeti OVDJE.

Atmosfera s radionice na slijedećim fotografijama.