U petak, 18. studenog 2011. godine u hotelu SAVUS u Slavonskom Brodu održana je posebna pravna radionica na temu „Povezivanja zemljišne knjige i knjige položenih ugovora“.

Na radionici je bilo preko 60 sudionika: članova Udruge UPRAVITELJ, voditelja ZK odjela općinskih sudova, ZK sudci, predstavnici katastra, te istaknuti predavači Ana-Marija Končić i Damir Kontrec. U uvodnom dijelu koordinatorica Odbora za pravo Brankica Dejanović dala je prikaz zakonske osnove i istakla važnost uloge upravitelja zgrada.

Gospođa Ana-Marija Končić, voditeljica Zemljišnoknjižnog odjela Općinskog suda u Sesvetama, prezentirala je zanimljive primjere povezivanja iz prakse. Gospodin Damir Kontrec, sudac Vrhovnog suda Republike Hrvatske ukazao je na primjenu Pravilnika o povezivanju zemljišne knjige i knjige položenih ugovora i upisa vlasništva posebnog dijela nekretnine (NN 60/10), te još jednom naglasio da ovaj postupak nije etažiranje nitii pojedinačni ispravni postupak, već jedan poseban pojednostavljeni postupak.

U izuzetno živoj i zanimljivoj diskusiji razmjenjena su iskustva, te ukazano na sadašnje probleme u primjeni Pravilnika. Rezultati anketiranih sudionika, na postavljeno pitanje Kakva su vam dosadašnja iskustva u provođenju postupka povezivanja ZK i KPU, pokazuju da je ovaj posao tek u povojima i da prestoji ogroman posao kako bi se do 31.12.2012. godine, kao zadnji rok po Pravilniku, pokrenuo postupak povezivanja.

Materijali s radionice za registirane članove mogu se preuzeti ovdje.

Atmosfera s radionice na sljedećim fotografijama.

Naravno, fakultativni sadržaji bili su bogati kako i priliči Slavoniji.