U utorak, 14. siječnja 2021. godine, prema planu je održana godišnja financijska radionica u organizaciji Odbora za financije i koordinatorice odbora UDRUGE UPRAVITELJ, gđe Gordane Vlahović. Iako je radionica bila održana putem ZOOM platforme, prijavio se i veći broj sudionika nego prijašnjih puteva, što nam je izrazito drago.
Konzultanti tvrtke Libusoft Cicom d.o.o. iznijeli su tematska predavanja koja su od značaja za financijsko poslovanje upravitelja sa osvrtom na aktualnosti:

1. Što nam nosi bliska budućnost? (uvođenje eura i novi načini plaćanja)
  2. Planiranje, realizacija i izvršenje kreditiranja u sanaciji konstruktivnih elemenata zgrade i energetskoj obnovi
  3. Prijenos porezne obveze i obračun PDV-a za 12 mjesec
  4. Priprema za kraj godine i godišnji financijski izvještaj za 2021.
  5. Usklada analitike i sintetike kao osnova pripreme završnih izvještaja
  6. Način isplate drugog dohotka na ime zgrade

Kroz obradu tema došlo se do određenih zaključaka, koje će se dalje obrađivati i tumačiti na budućim zajedničkim druženjima.