Na temelju zaključaka i donesenih odluka na 72. sjednici Upravnog odbora, stvoreni su preduvjeti za još kvalitetniji rad članova Udruge.

Osnovna ideja akcije 'Konzultacijama do više znanja' jeste da se što više iskoriste znanja članova Udruge, koji su ih spremni podjeliti s drugim članovima na motivirajući način. Naime,  primjećeno je da pojedine članove Udruge kolege stalno pitaju za neke teme, a da ovi, osim kolegijalnosti i pristojnosti, često nisu bili motivirani podjeliti to svoje znanje sa svima (zbog nedostatka vremena, svojih obveza na radnom mjestu i dr.). Nadalje, često su se ponavljala i ista pitanja, pa je davanje ponavljajućih odgovora, također, bilo je dodatno opterećenje.

Iz navedenih razloga Upravni odbor je donio Odluku o stručnim konzultacijama i Cjenik angažmana predavača i stručnih konzultacija, kojima uređuje ovo pitanje (za registrirane članove nakon prijave pogledati link: O NAMA/DOKUMENTI UDRUGE).

U narednom periodu pratit ćemo odvijanje ove akcije, te se nadamo da će se proširiti teme konzultacija i popis konzultanata. Po prikupljanju dovoljnog broja najčešćih pitanja i odgovora iste ćemo i objavljivati što će, pored svih obrađenih i objavljenih stručnih radova, biti stanovita baza znanja.

Ovim putem još jednom pozivamo sve zainteresirane konzultante za sudjelovanje u akciji i dorade procedura rada i nagrađivanja. Također, pozivamo sve članove za korištenje ove dodatne usluge koja je besplatna za članove Udruge UPRAVITELJ, a može im koristiti u svakodnevnom radu. Za korisnike koji nisu članovi Udruge naplata usluga biti će naknadno definirana.