U petak, 12. listopada 2012. godine u Pustari VIŠNJICA kod Slatine održana je posebna pravna radionica na temu 'Analiza nacrta prijedloga izmjena i dopuna Pravilnika o povezivanju ZK i KPU'

Na radionici je bilo preko 60 sudionika: članova Udruge UPRAVITELJ, predstvnici  ZK odjela, te istaknuti predavači Ana-Marija Končić i Damir Kontrec. U uvodnom dijelu koordinatorica Odbora za pravo Brankica Dejanović dala je prikaz sadašnjeg stanja u primjeni Pravilnika i istakla važnost uloge upravitelja zgrada.

Gospođa Ana-Marija Končić, voditeljica Zemljišnoknjižnog odjela Općinskog suda u Sesvetama, prezentirala je osnovne značajke  'Nacrta izmjena i dopuna Pravilnika o povezivanju ZK i KPU'. Gospodin Damir Kontrec, sudac Vrhovnog suda Republike Hrvatske ukazao je na opravdanost pojedinih prijedloga u Nacrtu, te dao niz odgovora na konkretna pitanja upravitelja.

Uočeni problemi kod primjene Pravilnika o povezivanju zemljišne knjige i knjige položenih ugovora i upisa vlasništva posebnog dijela nekretnine (NN 60/10), ponukali su zakonodavca da se pristupi analizi i dopuni kako bi se u praksi postigli bolji rezultati. Još jednom je naglasio da ovaj postupak nije etažiranje nitii pojedinačni ispravni postupak, već jedan poseban pojednostavljeni postupak.

U izuzetno živoj i zanimljivoj diskusiji razmjenjena su iskustva, te ukazano na sadašnje probleme u primjeni Pravilnika, te opravdana očekivanja da će se s predloženim rješenjima sadržanim u Nacrtu, bitno olakšati i ubrzati rad na povezivanju uz značajnu ulogu upravitelja na tom poslu.

Materijali s radionice za registirane članove mogu se preuzeti OVDJE

Atmosfera sa skupa upravitelja i radionice na slijedećim fotografijama:

Naravno, fakultativni sadržaji bili su bogati kako i priliči Slavoniji.