Polovicom svibnja 2013. godine u HGK-ŽK Pula izabrana je Strukovna grupa koja će okupljati trgovačka društva iz Istre koja obavljaju djelatnost upravljanja nekretninama. Za predsjednicu izabrana je Dolores Sorić direktorica LABIN STAN d.o.o.

Zamjenici predsjednice su Klaudio Ferlin (STAMBENI INŽENJERING d.o.o. Pula), Neda Bucaj (PAZIN d.o.o. Pazin) i Alja Udovičić (STAN d.o.o. Poreč). Poslovni tajnik Strukovne grupe je Sandra Perinić, stručni suradnik u HGK-ŽK Pula. Sve čestitke Strukovnoj grupi I želje za što boljom suradnjom s Udrugom UPRAVITELJ.

Na osnivačkom sastanku predstavnici tvrtki I.T.V. d.o.o. Raša i LABIN STAN d.o.o. predstavili su rezultate projekta sanacije pročelja višestambene zgrade u Labinu, a u kojem su sudjelovali i drugi poslovni subjekti iz Istarske županije. Za projekt sanacije korištena su i bespovratna sredstva Europske investicijske banke. Sanacijom se željela postići energetska efikasnost, a na veliko zadovoljstva stanara, sanacija je među ostalim, rezultirala uštedom troškova el. energije od 30 do 40 posto. Prema istom principu planiraju se i novi projekti sanacije.

Kako na razini Hrvatske treba da se izabere novo vodstvo  Udruženje upravljanja zgradama pri HGK, članice novoosnovane Strukovne grupe upoznate su sa radom istoga uz očekivanje da se intenzivira rad i rezultati na unapređenju djelatnosti upravljanja na cijelom području RH.