U petak, 11. listopada 2013. godine u Otočcu je održana Tehničko-pravna radionica na temu: 'Pripreme za natječaj Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost oko sufinanciranja mjera energetske učinkovitosti' i 'Provođenje novog Pravilnika o povezivanju ZK i KPU'.

Uz odličan odaziv od preko 80 sudionika, susret upravitelja ispred domaćina otvorio je g. Nenad Janković, zamjenik gradonačelnika Grada Otočca i Predsjednik Udruge UPRAVITELJ g. Tomislav Štimac. Tajnik Udruge, g. Rade Ignjatović, ukratko je predstavio Udrugu UPRAVITELJ i njezin četrnaestogodišnji rad.

Prvi dio radionice vodila je naša konzultantica Ana Pavičić Kaselj uz sudjelovanje Karmen Domitrović Matasić iz Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja, gđe Silvane Gluić iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, te Predsjednika Udruge UPRAVITELJ g. Tomislava Štimca.

Nakon izlaganja otvoreno je niz pitanja iz kojih je razvidno da je tema jako opsežna i u dosta elemenata nejasna odnosno nepoznata upraviteljima, što je bilo dovoljan razlog da se zaključi kako radionicu treba uskoro nastaviti o čemu će biti pravodono informirani članovi Udruge. Također je zaključeno da se pismenim putem, ispred Udruge UPRAVITELJ i Vijeća upravljanja zgradama pri HGK, uputi zahtjev nadležnom ministarstvu i Fondu za uključenje u najavljenu radionicu ali i aktiviranje programa soft mjera za EnU.

Mogućnosti financiranja projekata energetske učinkovitosti u situacijama kada zgrada nema vlastitih sredstava (iznad 40% okvirnog iznosa sufinanciranja od strane Fonda), prezentirao je g. Rojnica ispred PBZ uz prikaz praktičnih primjera iz Labina (gđa Dolores Sorić).

U drugom dijelu radionice, koju je vodila koordinatorica Odbora za pravo, gđa Brankica Dejanović, novi Pravilnik prezentirala je Ana Marija Končić, te odgovorila na niz pitanja upravitelja.

Prezentacije i ostali raspoloživi materijali mogu se dobiti u Org.stručnim službama Udruge (01/65 99 509), odnosno uskoro na web stranicama Udruge za registrirane posjetitelje.