Nakon višemjesečnih priprema i izuzetno korektne i konstruktivne suradnje Udruge s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, pripremaju se i uskoro će biti objavljeni odgovarajući natječaji.

Radi se o deset mjera koje će se provoditi kroz više natječaja (od energetskih pregleda i energetskih certifikata, projektne dokumentacije, zamjena postojeće i ugradnja nove stolarije, povećanje toplinske zaštite vanjske ovojnice, povećanje energetske učinkovitosti u sustavima grijanja, ugradnja individualnog mjerenja potrošnje toplinske energije, ugradnja solarnih sustava za pripremu potrošnje vode, nabava i ugradnja dizalica topline, nabava i ugradnja kotlova na biomasu, ugradnja štednih sustava stubišne rasvjete, pa sve do soft mjera koje će se poduzimati u kontekstu edukacije, izrade studija izvodivosti i sl.).

Ispred Udruge UPRAVITELJ želimo istaći odličnu suradnju s konzultanticom Anom Pavičić Kaselj, te pohvaliti angažman upravitelja koji su do sada bili uključeni u pripremne aktivnosti (RIJEKA STAN, MONEL, GSKG, GP STANORAD, LABIN STAN). Ovim putem želimo pozvati i ostale kolege da se što aktivnije uključe, a posebno u narednim fazama implementacije programa energetske učinkovitosti.

Uskoro više na stranicama naše Udruge (www.udruga-upravitelj.hr) kao i na stranicama Fonda (www.fzoeu.hr).