U petak, 22. ožujka 2013. godine u HGK održana je plenarna sjednica Udruženja upravljanja zgradama na kojoj je prihvaćen izvještaj o radu i Poslovnik o radu Udruženja. Na sjednici nije izabrano Vijeće Udruženja pa će se izbori ponoviti.

Unatoč pravodobno poslanih punomoći, stari saziv Vijeća nije prihvatio punomoći za zastupanje upravitelja koji nisu mogli nazočiti sjednici Vijeća i plenarnoj sjednici, tako da je za glasovanje uvaženo samo 16 nazočnih članica (od 42 potpisnika Kodeksa). Od toga broja niti jedan kandidat za Predsjednika Udruženja (I.Palatinuš, R.Blažević, Z.Vlašić), nije dobio natpolovičnu većinu nazočnih, pa je zaključeno da se ponovi izborna plenarna sjednica o čemu će pravodobno biti obaviješteni sve članice, odnosno potpisnice Kodeksa.

U cilju što kvalitetnijeg rada potrebno je aktivno uključenje svih zainteresiranih upraviteljima i njihov odaziv na ponovljenoj izbornoj sjednici. Na ovu temu iz naše Udruge upućujemo apel da se zanemare osobni ili grupni interesi, te da upravitelji smognu snage u traženju što boljih rješenja za unapređenje djelatnosti, kako bi se u što boljem svjetlu i sa što kvalitetnijim radom prikazali prema suvlasnicima, javnosti, tijelima vlasti i drugim subjektima uključenim u proces upravljanja zgradama kolektivnog stanovanja.